«Салідарнасць», Майдан і «Хартыя»
16- 21.02.2014, 19:16
- 16,514
Сайт сharter97.org уручыў Нацыянальную прэмію за абарону правоў чалавека імя Віктара Івашкевіча.
Сайт сharter97.org уручыў Нацыянальную прэмію за абарону правоў чалавека імя Віктара Івашкевіча.
Пусть осуществится Ваша мечта. На вручение премий на Родине в свободной Беларуси.
АдказацьДарагія браты і сёстры Беларусы!
АдказацьЗ днём роднай мовы!
Калі вы хочаце быць свабодным і незалежным народам - aдраджайце вашу цудоўную мілагучную мову. Далоў комплекс непаўнавартаснасці!!! - вы на сваёй Богам дадзены зямлі
.
Мая родная Украіна перажывае складаныя часы. Ўкраінскую мову таксама знішчалася стагоддзямі і выраслі пакалення руска-моўных ўкраінцев…
На Майдане, калі тысячы і мільёны ўкраінцев штогадзіны РАЗАМ спявалі Нацыянальны Гімн Украіны мы зразумелі што мы адзін народ і нас ніхто не пераможа.
Зараз аб галоўннае - Майдан выстаяў, але наперадзе шмат працы ...Трэба загаіць раны і годна ўшанаваць Сапраўдных Герояў Рэвалюцыі сярод якіх і наш агульны Герой Жызнеўскі і іншыя браты Беларусы.
Браты Беларусы,
Пачніце з малога:
Кожны грамадзянін вашай цудоўнай зямлі (незалежна беларуска, ці расійска моўны) павінен ведаць слова і мелодыю вашага праўдзіва Нацыянальнага Гімна.
Прыйдзе час і аднойчы на Плошчы ў Мінску 100 тысяч беларусаў, паклаўшы руку на сэрца праспяваюць нацыянальны гімн Беларусi. Гэта стане знакам таго што вы гатовыя да пабудовы дэмакратычной Беларусі.
Зробіць гэта, а мы ўкраінцы вас падтрымаем.
Жыве Белaрусь!!!!
(Google Translator гаворыць па-Беларускі)
Поздравляем!!! Ура!!! Заслуженно!!! Столько труда, столько нервов, столько переживаний!? Благодаря Вам, ребята, мы хоть понимаем и знаем, что у нас твориться А то были бы совсем" слепыми котятами" Вы проводите огромнейшую, колосальнеёшую работу, столь необходимую нашему народу ! Браво!!! Живите долго, не болея!!! Жыве Беларусь!!!
АдказацьУсix вiншую с такой адзнакай i падзеяй ...и дзякуй за памяць к ВИКТОРУ ИВАШКЕВИЧУ......
АдказацьНаталья!
АдказацьСпасибо за гражданскую позицию, благодарю и за то, что вы родились.
С уважением Кыш (некто, не такой уж и слабый)
Поздравляю всех лауреатов! Заслужили! :)) И огромное спасибо полякам.
АдказацьПримите также и мои искренние поздравления! Спасибо небесам за таких замечательных людей! Спасибо Наталье Радиной за ЧИСТОЕ окно в мир - за нашу родную ХАРТИЮ!
АдказацьВіншую ўсіх з узнагародай!
Адказацьоковы тяжкие падут!
АдказацьДа здравствует национально-освободительное движение против диктатур!
АдказацьЕсли б не хартия и не Евроньюс, я б до сих пор верил бы медвепутам. Я могу сказать, что зомбирование российское ТВ, делает свое дело, что великие люди в это верят, что на майдане воюют террористы. Верить нужно только видео и сопоставлять всем фактам.
АдказацьВы ..светлыя людзи и .гонар нашай краины Беларусь!Веру у тое.што вельми хутка зрынем крывавы дыктатарски рэжым . Вы наша надзея .вы наша будучыня. вы паказваеце нам як трэба змагацца за свабоду.Слава героям!Жыве Беларусь!
АдказацьУ нас гимна нет.У нас единства нет.У нас ничего нет.
АдказацьСтроить все заново надо.А еще бандит у власти сидит.
Имена Бебенина О.Г, Захаренко Ю.Н Статкевича Н.В тоже найдут места в названиях главных улиц белорусских городов.
АдказацьУ нас ёсць песня, якую можна лiчыць сапраудным гiмнам: "Магутны божа". Паслухайце, калi ня цяжка.
Адказаць"Борітеся і поборете!" (с) Т.Г.Шевченко
АдказацьСлава Україні! Живе Беларусь! (с) Народ