"Заявленная численность участников акции — до пяти тысяч человек."
-----------------------------------------
Т.е. если например придет 5001 человек, то это уже вне "закона" ?....
Дзяды – самы правільны выбар.
Крыху больш за тыдзень мінула ад прэзідэнцкіх выбараў на Беларусі, а пра гэтую падзею амаль ніхто ўжо не згадвае акрамя адмыслоўцаў: палітолагаў ды журналістаў. Для большасці грамадзян выбары, дакладней іх імітацыя, прамільгнулі нейкай шэрай будзённай падзеяй. Адно ў чым былі ўпэўненыя нашы грамадзяне, дык гэта ў тым, што пасля выбараў хутчэй за ўсё надыдуць цяжкія эканамічныя часы. Калі б, хто наважыўся выйсці на вуліцы беларускіх гарадоў і вёсак увечары 11 кастрычніка ці на наступную раніцу пасля выбараў, каб паназіраць за людзьмі, той бы для сабе напэўна адзначыў, што ніякага ўзрушэння, ніякай цікавасці ад такой здавалася б значнай падзеі ў беларускім грамадстве няма.
…Падзеяй нумар адзін гэтай восенню з’яўляецца наш нацыянальны дзень памінання продкаў – Дзяды. Адзначыць гэты дзень наведваннем Курапатаў будзе самым правільным выбарам гэтай восенню, дый наогул любой іншай восенню, незалежна ад палітычных перакананняў ці ад той пазіцыі, якую кожны заняў н
Надо идти!
ОтветитьИду! И остальных призываю придти! Те кто неравнодушен к Беларуси.
Ответить"Заявленная численность участников акции — до пяти тысяч человек."
Ответить-----------------------------------------
Т.е. если например придет 5001 человек, то это уже вне "закона" ?....
это будет повод для блюдечка с золотой каёмочкой от организаторов к профессиональным чижикам с государственными побрякушками.
ОтветитьЯ приду!!!!
ОтветитьТолько все вместе мы сила, чтоб сипатый бездельник получил по заслугам!! Жыве БЕЛАРУСЬ!!!
ОтветитьДзяды – самы правільны выбар.
ОтветитьКрыху больш за тыдзень мінула ад прэзідэнцкіх выбараў на Беларусі, а пра гэтую падзею амаль ніхто ўжо не згадвае акрамя адмыслоўцаў: палітолагаў ды журналістаў. Для большасці грамадзян выбары, дакладней іх імітацыя, прамільгнулі нейкай шэрай будзённай падзеяй. Адно ў чым былі ўпэўненыя нашы грамадзяне, дык гэта ў тым, што пасля выбараў хутчэй за ўсё надыдуць цяжкія эканамічныя часы. Калі б, хто наважыўся выйсці на вуліцы беларускіх гарадоў і вёсак увечары 11 кастрычніка ці на наступную раніцу пасля выбараў, каб паназіраць за людзьмі, той бы для сабе напэўна адзначыў, што ніякага ўзрушэння, ніякай цікавасці ад такой здавалася б значнай падзеі ў беларускім грамадстве няма.
…Падзеяй нумар адзін гэтай восенню з’яўляецца наш нацыянальны дзень памінання продкаў – Дзяды. Адзначыць гэты дзень наведваннем Курапатаў будзе самым правільным выбарам гэтай восенню, дый наогул любой іншай восенню, незалежна ад палітычных перакананняў ці ад той пазіцыі, якую кожны заняў н
Какой красивый ФЛАГ!
ОтветитьТАК ЭТО Ж НАШ ФЛАГ.Очень красивый.
ОтветитьПоминание предков - благое дело. И не хотелось, чтобы любая сторона видела в этом политическую акцию. Память делает нас людьми.
ОтветитьА памяць пра забітых сталінскімі крыважэрамі тым больш!
ОтветитьПриду все семьёй!
ОтветитьА сколько возьмут за охрану шествия:) Или бесплатно?
ОтветитьБесплатно.
Ответить"заявители акции обратятся в облисполком"- вообще то надо открыть закон!
ОтветитьИ тогда станет ясно! Должна ли милиция обеспечивать правопорядок или нет!